LÜBNAN&ÜRDÜN TURU 2020 OCAK-ŞUBAT-MART

LÜBNAN&ÜRDÜN TURU 2020 OCAK-ŞUBAT-MART
Açıklama :

LÜBNAN&ÜRDÜN TURU 25 OCAK&22 ŞUBAT&21 MART THY 6 GECE

Gezilecek Yerler :

Beyrut(2) - Amman(2) - Akabe(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

6 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – BEYRUT

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz.Bilet&bagaj islemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait TK 830 sefer sayılı uçak ile Beyrut’a hareket ediyoruz. Beyrut’a indikten sonra pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından havalimanından hareketle panoramik Beyrut turumuza başlıyoruz. Aracımızla yapacağımız kısa bir gezinti sonrası ilk durağımız Beyrut'un simgelerinden Güvercin Kayalıkları olacak. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molasının ardından, birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır. Aracımızdan inerek ve yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks Kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak kullanılan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin camisi göreceğimiz yerlerin başında yer alıyor. Turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


2. Gün: BEYRUT

Sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz esktra düzenlenecek olan  yemekli Jeita-Harissa-Byblos turuna katılabilirler. Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Turumuzun bitiminde otele transfer.Geceleme otelimizde.Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek yemekli ve limitsiz içecekli Lübnan Gecesi'ne katılabilirler. Geleneksel Lübnan lezzetlerini tadacağımız ve Arap tarzı eğlence hayatına şahit olacağımız gece için Jounieh bölgesinde bulunan restoranımıza hareket. Gecenin sonunda geç saatlerde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Jeita-Harissa-Byblos Turu - Öğle Yemekli : 95 USD (Kişi Başı)

Akşam Etkinliği - Lübnan Gecesi : 90 USD (Kişi Başı)


3. Gün: BEYRUT – AMMAN

Kahvaltının ardından Beyrut havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Amman’a hareket edeceğiz.Amman’a varışımızın ardından özel aracımız ile şehir turumuz düzenlenecek. Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz.Karşıtlıkların,modern ve eskinin karışımı olan şehirde 6000 kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu,Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır.Ekstra olarak düzenlenecek olan 6500 yıllık tarihe sahip, M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turumuza katılabilirsiniz.Turumuzun ardından  otele transfer.Konaklama otelimizde.

Jerash Turu : 60 USD (Kişi Başı)


4. Gün: AMMAN

Kahvaltının ardından, serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli  Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuza katılabilirler.Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 mt , yaklaşık 1306 mt deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan  Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz.Son durağımız,Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz  Madaba’yı keşfetmek olacak.Tur bitimi otelimize transfer.Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek folklor şovuna katılabilir.Turun ardından otele dönüş.Konaklama otelimizde.

Mabada – Nebo Dağı – Ölü Deniz (Yüzme & Öğle Yemeği Dahil) Turu : 105 USD (Kişi Başı)

Akşam Etkinliği : Folklor Gösterisi (Akşam Yemeği Dahil) : 45 USD (Kişi Başı)


5. Gün: AMMAN – AKABE

Kahvaltı sonrası Akabe’ye transfer oluyoruz.Akabe’ye varışa istinaden panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz ve ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Glas Boat (Cam Tekne) turumuza katılabilir.Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri,mercan kayalıklarını ve birçok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız.İsteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler.Öğlen yemeğimizi  turumuz dahilinde alacağız.Tur bitiminde otele transfer.Dileyen misafirlerimiz Akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek olan Rakkase dans şovuna katılabilir.Turumuzun ardından otele dönüş.Konaklama otelimizde.

Glas Boat (Cam Tekne) Turu (Öğle Yemekli) : 55 USD (Kişi Başı)

Akşam Etkinliği : Rakkase Dans Şovu (Akşam Yemeği Dahil) : 55 USD (Kişi Başı)


6. Gün: AKABE

Kahvaltının ardından serbest zaman.Dileyenler için ekstra düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, Dünya’nın 7 harikasından biri olarak seçilen,MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz.Yemekten sonra yaklaşık 950 basamak çıkarak Manastırı görüyoruz.Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz.74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız.Tur sonrası akşam yemeğimizi alacağız ve dinlenmek için otelimize hareket edeceğiz.Konaklama otelinizde.

Tüm Gün Petra & Wadi Rum Turu (Öğle ve Akşam Yemekli) : 250 USD (Kişi Başı)


7. Gün: AKABE – İSTANBUL

Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer olacağız.Türk Havayollarının TK 819 sefer sayılı uçuşu ile Istanbul’a hareket edeceğiz. İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor.Bir sonraki keşfinizde görüşmek dileğiyle.


8. Gün:

ŞEHİRLER

OTELLER

Beyrut

4* Gemma Hotel Beyrut vb.

Amman

4* Sulaf Luxury Hotel vb.

Akabe

4* Lacosta Aqaba Hotel vb.

 

9. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

 

25 - 31 Ocak 2020 (Sömestr Dönemi)

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati : 25 Ocak 2020 Saat 04:00   

25 Ocak   İstanbul – Beyrut          07:25 – 08:15

31 Ocak   Akabe – İstanbul           04:00 – 07:40

 

22 – 28 Şubat 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati : 22 Şubat 2020 Saat 04:30   

22 Şubat   İstanbul – Beyrut         07:25 – 08:15

28 Şubat   Akabe – İstanbul          04:00 – 07:40

 

21 – 27 Mart 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati . 21 Mart 2020 Saat 04:30   

21 Mart   İstanbul – Beyrut           07:25 – 08:15

27 Mart   Akabe – İstanbul           04:00 – 07:40Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Beyrut / Akabe-İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri,
Yerel Havayolları ile Beyrut – Amman tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
Havalimanı ve otel vergileri,
Şehirler arası transferler,
4* Otellerde Beyrut’ta 2 gece, Amman’da 2 gece ve Akabe’de 2 gece olmak üzere toplamda 7 gece oda-kahvaltı ve konaklamalar,
Beyrut, Amman ve Akabe panoramik şehir turları,
Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberimiz,İstanbul’dan itibaren tur boyunca misafirlerimiz ile birlikte olacak).

Yurtdışı çıkış fonu,
Ekstra (Opsiyonel) Turlar ve paketler,
Zorunlu Seyahat sigortası (15 Euro),
Öğle ve akşam yemekleri,
Yemeklerde alınacak içecekler,
Kişisel harcamalar.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları
799.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
799.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
279.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
997.00
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

20 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341