BÜYÜK BALKANLAR VİZESİZ 2019 NİSAN-KASIM ARASI-TİRAN

BÜYÜK BALKANLAR VİZESİZ 2019 NİSAN-KASIM ARASI-TİRAN
Açıklama :

BÜYÜK BALKANLAR TİRAN BAŞLANGIÇ VİZESİZ 2019 NİSAN-KASIM ARASI PGS 7 GECE

Gezilecek Yerler :

Ohrid(1) - Üsküp(1) - Belgrad(2) - Saraybosna(1) - Trebinje(1) - (Dubrovnik) - İşkodra(1)

Kalkış Noktaları :

Sabiha Gökçen Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / Yarım Pansiyon

Tarihler :

29 Eylül • 13, 19, 27 Ekim • 03, 10 Kasım

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – TİRAN – OHRID

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşma.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait uçakla Tiran’a hareket ve varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte Balkanların en güzel şehirlerden biri ve Makedonya’nın incisi, ünlü göl şehri Ohrid’e hareket. Varış ile birlikte yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz ve şehir turunun ardından otelimize transfer.Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


2. Gün: OHRID - RESNE - MANASTIR - ÜSKÜP

Uyandırma ve kahvaltının ardından,Resne - Manastır (Bitola) turunun ilk durağı olan iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz.Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını görüyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket.  Üsküp’e varış, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: ÜSKÜP - BELGRAD

Kahvaltının ardından adeta bir ‘açık hava müzesi şehri’ olarak anılan Makedonya'nın başkenti Üsküp’te panoramik şehir turu.Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile ‘beyaz şehir’ olarak da bilinen Belgrad’a hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


4. Gün: BELGRAD

Kahvaltının ardından Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği şehirde, panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


5. Gün: BELGRAD – SARAYBOSNA

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı ile başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.


6. Gün: SARAYBOSNA – MOSTAR - TREBINJE

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından odaların boşaltılması ile beraber otelimizden ayrılarak Bosna’nın nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar`a hareket ediyoruz.Mostar`da  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir).Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır.Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz.Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir (30 Euro).

Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.


7. Gün: TREBINJE - KOTOR – BUDVA - İŞKODRA

Uyandırma,kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ile turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız.Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz.Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St. Stefan.St. Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında İşkodra’ya hareket. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.


8. Gün: İŞKODRA – TİRAN - İSTANBUL

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz.Sonrasında havalimanına transfer oluyoruz.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları’nın uçuşu ile İstanbul’a hareket.İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti,
Ohrid’de 1 gece Hotel Sileks 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Üsküp’de 1 gece Hotel Karpos 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Belgrad’da 2 gece Hotel Astoria 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Trebinje’de 1 gece Hotel Leotar 4* vb.otelde yarım pansiyon konaklama,
İşkodra’da 1 gece Hotel Colesseo  4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Programda belirtilen tüm transferler,
Türkçe rehberlik hizmeti.

Otel ekstraları,
Dubrovnik turuna katılacaklara ulaşım bedeli kişi başı 30 Euro.Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır.Tur için Hırvatistan&Schengen vizesi (140 Euro),
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
Uçaklarda 20 kilogramı aşan bagaj ücreti,
Müze ve ören yerleri girişleri.

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
29.09.2019 4* Oteller549.00 €709.00 € -0 - 2 Yaş 160.00 €
3 - 12 Yaş 469.00 €
Taksitler »
13.10.2019 4* Oteller549.00 €709.00 € -0 - 2 Yaş 160.00 €
3 - 12 Yaş 469.00 €
Taksitler »
19.10.2019 4* Oteller549.00 €709.00 € -0 - 2 Yaş 160.00 €
3 - 12 Yaş 469.00 €
Taksitler »
27.10.2019 4* Oteller549.00 €709.00 € -0 - 2 Yaş 160.00 €
3 - 12 Yaş 469.00 €
Taksitler »
03.11.2019 4* Oteller499.00 €659.00 € -0 - 2 Yaş 160.00 €
3 - 12 Yaş 469.00 €
Taksitler »
10.11.2019 4* Oteller499.00 €659.00 € -0 - 2 Yaş 160.00 €
3 - 12 Yaş 469.00 €
Taksitler »

Kalkış Tarihleri

29 Eylül • 13, 19, 27 Ekim • 03, 10 Kasım

Kalkış Noktaları

Sabiha Gökçen Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Türk Havayolları
2649.00 $
'den itibaren...
Atlas Global Havayolları 
599.00
'den itibaren...
Atlas Global Havayolları
379.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle  
169.00
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

135 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341