BÜYÜK ORTA AVRUPA 2019 NİSAN-AĞUSTOS ARASI(SZG-KSC)

BÜYÜK ORTA AVRUPA 2019 NİSAN-AĞUSTOS ARASI(SZG-KSC)
Açıklama :

BÜYÜK ORTA AVRUPA(SZG-KSC) 2019 NİSAN-AĞUSTOS ARASI THY 7 GECE

Gezilecek Yerler :

Salzburg – Passau(1) – Prag(3) – Viyana(1) – Budapeşte(2) – Kösice

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – SALZBURG – GÖLLER BÖLGESİ - PASSAU

İstanbul Havalimanı’nda Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 06:00’da siz değerli misafirlerimizle buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1381 sefer sayılı uçuşu le saat 08:55’de Salzburg’a hareket. Saat 10:25’de  Salzburg’a varış. Varışa istinaden Avrupa’nın en güzel görülmesi gereken  Göller bölgesine doğru  yola çıkıyoruz. Göller Bölgesi'nde (tur ücretine dahildir) yapılacak turumuzda bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarında köylerinde gezeceğiz.Wolfgangsee Gölü  sonrası, Avusturya’nın en güzel köylerinden biri olan mutlaka görülmesi gereken köy olarak UNESCO Dünya  Kültür Mirası listesinde yer alan Hallstatt’ı gezeceğiz (tur ücretine dahildir).Göller Bölgesi turun  ardından  Salzburg’a yola çıkıyoruz Varışımıza istinaden panoramik Salzburg şehir turu (tur ücretine dahildir) Salzach Nehri'nin ikiye böldüğü, Klasik müziğin büyük ismi Mozart'ın Şehri rehberimiz eşliğin de yapacağımız keyifli yürüyüşlü  turumuzdan Arnavut kaldirimli sokaklari, Mozartin evi, Mirabell Sarayı’nın barok bahçesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Passau’ya haraeket ediyoruz otelimize transfer. Geceleme Passau otelimizde.


2. Gün: PASSAU – PRAG

Sabah kahvaltısı ardından Passau panoramik sehir turumuz sonrası (tur ücretine dahildir) Passau’dan ayrılıyor ve Prag’a doğru yola çıkıyoruz. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu yapılacaktır.Şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler.Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU :

TUR ÜCRETİ:(ULAŞIM + TEKNE ÜCRETİ + A.BÜFE YEMEK +1  İÇECEK + REHBERLİK) : Kişi Başı 35 Euro


3. Gün: PRAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna katılabilirler.17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası yerel bir restaurantta ögle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna katılabilirler. Prag'ın yerel restoranlarınında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceleme otelimizde

KARLOVY VARY TURU:

TUR ÜCRETİ:  (ULAŞIM+ ÖĞLE YEMEĞİ + LİMİTLİ İÇECEK + REHBERLİK) : Kişi Başı 55 Euro

PRAG ÇEK GECESI:

TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇECEK + REHBERLİK) : Kişi Başı 50 Euro


4. Gün: PRAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden turuna katılabilirler. Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu,Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır.Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman.Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Prag ortaçağ gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yy’den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde,  esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

DRESDEN:

TUR ÜCRETİ (ULAŞIM + REHBERLİK) : Kişi Başı 60 Euro

PRAG  ORTAÇAĞ GECESİ:

TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇECEK + REHBERLİK) Kişi Başı 55 Euro


5. Gün: PRAG - VİYANA

Sabah kahvaltısının ardından Prag’tan ayrılıyor ve Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi ortacağa geri götürecek.Turumuz sonrası Viyana’ya devam ediyoruz. Viyana varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Konser turuna katılabilirler.Turumuz sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

VİYANA KONSER GECESİ:

TUR ÜCRETİ:  (ULAŞIM+ A KATEGORİ KONSER  BİLETİ+REHBERLİK) : Kişi Başı 50 Euro


6. Gün: VİYANA – BRATİSLAVA – BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıp Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz.Güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bratislava ‘ya uğruyoruz. Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları.Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz.Varışımıza istinaden panoramik Budapeşte şehir turu yapılacaktır. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler.Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

BRATİSLAVA:

TUR ÜCRETİ (ULAŞIM +REHBERLİK) : Kişi Başı 30 Euro

MACAR GECESİ VE BUDAPEŞTE :

TUR ÜCRETİ: (ULAŞIM + AKŞAM YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇECEK +REHBERLİK) : Kişi Başı 50 Euro


7. Gün: BUDAPEŞTE - ESTERGON

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad kasabasin’da Rönesans atomsferini yansıtan bir mekanda öğle yemeğini aliyoruz. Yemek sonrasi  Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman.Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler . Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

ESTERGON KALESİ - VISEGRAD - SZENTENDERE TURU:  

TUR ÜCRETİ:  (ULAŞIM+ ÖĞLE YEMEĞİ + LİMİTSİZ İÇECEK + REHBERLİK ) :  Kişi Başı 55 Euro


8. Gün: BUDAPEŞTE - KÖSİCE - İSTANBUL

Kahvaltının ardından Budapeşte’den ayrılıp Kösice’ye doğru yola çıkıyoruz.Güzergah üzerinde Macaristain Eger şehrine uğruyoruz (tur ücretine dahildir).Eger; filmlere konu olmuş kahramanlıkların yazıldığı  kalesiyle, savaşcı kadınlarının anıtıyla, ayakta kalmış tarihi minaresi ve araç trafiğine kapalı meydanı, sokakları ile Macaristan’ın doğusunda kalan uzun yıllar Osmanli egemenliğinde kalmış şehridir.Şehir turumuzun sonrası serbest zaman. Serbest zamanın ardından Kösice’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden rehberinizin eşliğinde yürüyüşlü panoramik Kösice  şehir turu yapılacaktır. Tur sonrası serbest zaman . Rehberinizin vereceği saate buluşma  ve  havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1203 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:30’da İstanbul’a hareket.Yerel saatle 23:30’da İstanbul’a varış.Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Salzburg / Kösice-İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri,
Passau(1)-Prag(3)-Viyana(1)-Budapeşte(2) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama,
Programda belirtilen sabah kahvaltıları,
Prag, Viyana, Budapeşte, Kösice yarım günlük panoramik şehir turları,
Göller Bölgesi,Hallstatt,Passau,Sazlburg,Eger Turları (Turlar panoramik olarak yapılmaktadır.Giriş ücretleri ve yemekler dahil değildir),
Profesyonel rehberlik hizmetleri.

Vize ücreti (140 Euro),
Yurtdışı çıkış vergisi,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro) (70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro'dur),
Tüm kişisel harcamalar,
Rehber tarafından organize edilen  ekstra turlar,
Öğle ve Akşam yemekleri,
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri,
Şoför bahşişleri (Kişi Başı 5 Euro.Bahşiş otobüs soförü için gezi sonunda toplanacaktır).

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Lüks Otobüslerle
99.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle 
99.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
299.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
399.00
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

5 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341