ÜRDÜN TURU 2020 MART 4 GECE

ÜRDÜN TURU 2020 MART 4 GECE
Açıklama :

ÜRDÜN TURU 2020 MART AMMAN GİDİŞ AKABE DÖNÜŞ VİZESİZ , 12 MART 2020 THY 4 GECE

Gezilecek Yerler :

Amman(2) - Akabe(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

4 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – AMMAN // 12 Mart 2020 Perşembe

11 Mart 2020 Çarşamba günü 22:45’te İstanbul Havaalanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla buluşuyoruz. Bagaj – check-in işlemlerinin ardından uçağımızın saatini bekliyoruz.Türk Havayolları’nın  TK 814 tarifeli seferi ile 01:45'te Amman uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.Yerel saat ile saat 03:35’te Amman’a varıyoruz. Alandan otelimize transfer oluyor ve otelde kahvaltımızı alacağız. Kahvaltı sonrası Amman şehir turumuzu yapıyoruz. Ürdün’ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış Amman’da şehir turumuza başlıyoruz.Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için de hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu,Amman’ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman kalesi, eski kent kalıntılarından oluşan Umayyad  Sarayı ve Ulusal Müze göreceğimiz yerler arasındadır.Opsiyonel olarak düzenlenecek 6500 yıllık tarihe sahip,M.S. 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik kent Jerash turuna katılabilirsiniz.Turumuzun ardından  otele transfer  ve konaklama otelimizde.

Jerash Turu : 60 USD (Kişi Başı)


2. Gün: AMMAN – ÖLÜ DENİZ – MABADA - NEBO DAĞI // 13 Mart 2020 Cuma

Kahvaltının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli  Madaba, Nebo Dağı ve Ölü Deniz turumuza katılabilirler.Arava Vadisi boyunca dünyanın en düşük noktasına doğru (Ölü Deniz seviyesinden yaklaşık 410 metre ,yaklaşık 1306 metre deniz seviyesi) hareket ediyoruz. Ardından Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz.Sonrasında; Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan  Mabada’ya doğru hareket ediyoruz. Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz.Son durağımız ise Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz  Madaba’yı keşfetmek olacak.Tur bitimi otelimize transfer.Dileyenler akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek olan  folklor şovuna katılabilir.Tur ardından otele dönüş.Konaklama otelde.

Mabada – Nebo Dağı - Ölü Deniz (Yüzme & Yemek dahil) Turu : 105 USD (Kişi Başı)

Akşam Etkinliği : Folklor Gösterisi (Akşam Yemeği Dahil) : 45 USD (Kişi Başı)


3. Gün: AMMAN – AKABE // 14 Mart 2020 Cumartesi

Kahvaltının ardından Akabe’ye transfer oluyoruz.Akabe’ye varışımıza istinaden panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz ve ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli  Glas Boat (Cam Tekne) turumuza katılabilirler.Kızıldeniz’in berrak sularında açılırken cam tabanlı teknemizden Kızıldeniz'de bulunan resifleri, mercan kayalıklarını ve bir çok çeşit balıkları görme fırsatı bulacağız. Ayrıca isteyen misafirlerimiz için şnorkel ile yüzebilirler.Öğlen yemeğimizi  turumuz dahilinde alacağız.Tur bitiminde otele transfer.Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olan ve akşam yemekli olarak düzenlenecek olan  Rakkase dans şovuna katılabilir.Turumuzun ardından otele dönüş  ve konaklama otelimizde.

Akşam Etkinliği : Rakkase Dans Şovu (Akşam Yemeği Dahil) : 55 USD (Kişi Başı)

Glas Boat (Cam Tekne) Turu (Öğle Yemekli) : 55 USD (Kişi Başı)


4. Gün: AKABE // 15 Mart 2020 Pazar

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Petra & Wadi Rum turunu yapıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, dünyanın 7 harikasından biri olarak seçilen, MÖ 400 ve MS 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri turumuza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma tiyatrosu, Kral mezarlarını gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra yaklaşık 950 basamak çıkarak Monastırı görüyoruz. Ardından Ürdün’ün en büyük vadisi Rum Vadisine hareket ediyoruz. 74000 hektarlık alanda pembe kum ve eşsiz doğa oluşumların göreceğimiz Rum Vadisinde 4x4 araçlar ile safari turu yapacağız.Tur sonrası dinlenmek için otelimize hareket edeceğiz.  Konaklama otelinizde.

Tüm Gün Petra & Wadi Rum Turu (Öğle ve Akşam Yemekli) : 250 USD (Kişi Başı)


5. Gün: AKABE - İSTANBUL // 16 Mart 2020 Pazartesi

Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer olacağız.Türk Havayollarının TK 819 sefer sayılı uçuşu ile saat 04:05’de İstanbul’a hareket edeceğiz.Yerel saat ile 07:40’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.Bir sonraki keşfinizde buluşmak dileğiyle.


6. Gün:

OTELLER

Amman : 4* Sulaf Luxury Hotel vb.

www.sulafhotel.com

 

Akabe : 4* Lacosta Aqaba Hotel vb.

http://lacosta-hotel.com/en/

 


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Amman // Akabe-İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri,
Havalimanı ve otel vergileri,
Varış günü otelde veya yerel restoranda sabah kahvaltısı,
Amman ve Akabe’de 4* otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklamalar,
Amman ve Akabe şehir turları,
Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberimiz İstanbul’dan itibaren tur boyunca misafirlerimiz ile birlikte olacak).

Yurtdışı çıkış fonu,
Ekstra (Opsiyonel) Turlar ve paketler,
Öğle ve akşam yemekleri,
Yemeklerde alınacak içecekler,
Zorunlu Seyahat sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Bahşişler.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Pegasus Havayolları
399.00
'den itibaren...
Türk Havayolları & İzlanda Havayolları
2150.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
189.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
449.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

47 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341