SRİ LANKA 2020 SÖMESTR OCAK

SRİ LANKA 2020 SÖMESTR OCAK
Açıklama :

SRİ LANKA 2020 SÖMESTR 26 OCAK 2020 THY 6 GECE 8 GÜN

Gezilecek Yerler :

Colombo - Negombo(2) – Dambulla - Habarana(2) - Kandy(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

6 Gece / Yarım Pansiyon

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – COLOMBO - NEGOMBO // 26 Ocak 2020 Pazar

Alan Buluşması : 25 Ocak 2020 Cumartesi Saat 22:30

25 Ocak 2020 Cumartesi saat 22:30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve saat 01.55’te Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Colombo’ya hareket ediyoruz.Yerel saat ile 15.00’de Colombo’ya varıyor ve konaklama yapacağımız yaklaşık 40 dakika mesafedeki balıkçı kasabası Negombo’ya doğru yola çıkıyoruz. Kısa çevre tanıtım turunun ardından dinlenme için otelimize geçiyor ve akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.


2. Gün: NEGOMBO - PİNNAWALA - DAMBULLA – HABARANA // 27 Ocak 2020 Pazartesi

Kahvaltının ardından yaklaşık 2 saat mesafede bulunan Pinnawala’ya doğru yola çıkıyoruz. Pinnewala’da 1975 yılında kurulmuş olan dünyadaki ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz. Gezimizin bitişiyle Dambulla’ya devam ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculukla Dambulla'nın Altın Tapınağı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’na ulaşıyoruz. Burası Sri Lanka'daki en büyük ve en iyi korunmuş mağara tapınağı kompleksidir.1. yy’da mağara içine inşa edilmiş tapınağın içindeki heykel&freskler Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır.Gezimizin ardından Habarana’daki otelimize akşam yemeği ve konaklama için transfer oluyoruz.


3. Gün: HABARANA - POLONNARUWA - SIGIRIYA - HABARANA // 28 Ocak 2020 Salı

Kahvaltının ardından Polonnaruwa’yı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Polonnaruwa Antik Kent’e ulaşıyoruz. Ören yerine girişimizle bizi benzersiz granit sütunlar, kayaya oyulmuş Buda heykeli, dini yapılar, bu haliyle bile dönemin görkemine ışık tutan saray kalıntıları, sit alanının sakinlerinden maymunlar karşılıyor olacak. Gezimizin bitişiyle bir başka antik kent Sigiriya’ya yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiriya Kaya Kalesi adına yakışan görkemli bir kayalığın üstüne kurulmuştur. Kuruluşu M.Ö. 477 yılına dayanan antik kent, deniz seviyesinden 370 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yemyeşil doğanın içinden yükselen, bölgeye kuş bakışı hâkim bu kaleyi hayranlıkla geziyor ve ardından akşam yemeği ve konaklama için Dambulla’ya dönüyoruz.


4. Gün: HABARANA - KANDY // 29 Ocak 2020 Çarşamba

Kahvaltının ardından yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuz esnasında yol üzerinde Sri Lanka’nın ünlü Matale Baharat Bahçelerini geziyoruz. Sri Lanka’ya özgü baharatlarla tanışıp, bu baharatların nasıl yetiştirildiklerini ve işlendiklerini öğreniyoruz. Gezimizin ardından ülkenin ortasında bulunan Kandy’ye devam ediyoruz. Kandy’ye ulaşıyor ve şehri keşfe çıkıyoruz. Merkezde muhteşem bir manzara oluşturan Kandy gölünün muhteşem manzarasına şahit olduktan sonra Budistlerin hacı olmak için ziyaret ettikleri Diş Tapınağı’nı ziyarete gidiyoruz. 4.yüzyılda Budha’nın dişi Sri Lanka’ya getirildikten sonra inşa edilen bu kutsal tapınak, Sri Lanka’nın en önemli yerlerinden olarak bilinmektedir.


5. Gün: KANDY - PERADENIYA - NUWARA ELİYA – KANDY // 30 Ocak 2020 Perşembe

Kahvaltının ardından otelden hareketle ilk durağımız Peradeniya Botanik Bahçesi olacak. 3 tarafını Mahaweli nehrinin çevrelediği Peradeniya Botanik Bahçesi, 1843 yılında kurulmuş ve Dünya’daki en çok çeşitliliğe sahip botanik bahçesi olma özelliğini de taşımaktadır. Gezimizin ardından yolumuzu Nuwara Eliya’ya çeviriyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası 1900 metre rakımda Nuwara Eliya’ya ulaşıyoruz. Seylan çayının ana vatanında çay fidanlığını görüyor ve çay fabrikası ziyaret ediyoruz. Dünya’nın en iyi çayları arasında olan Sri Lanka çayının tadına baktıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.


6. Gün: KANDY - NEGOMBO // 31 Ocak 2020 Cuma

Kahvaltının ardından Negombo’ya yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek keyifli bir yolculukla Hint Okyanusu’nun Sri Lanka kıyılarına ulaşıyoruz.Günün kalanında denizin ve güneşin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.


7. Gün: NEGOMBO - COLOMBO - İSTANBUL // 01 Şubat 2020 Cumartesi

Kahvaltının ardından yaklaşık bir saat sürecek yolculukla Colombo’ya varıyoruz. Başkent Colombo konumu itibariyle ülkenin en önemli ticaret kentidir. Colombo şehir turumuzun ardından İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel saatle 21.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.


8. Gün: COLOMBO - İSTANBUL // 02 Şubat 2020 Pazar

Varışımız yerel saat ile 06.25’te olacak.Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere.


9. Gün:

OTELLER

Negombo - 5* Goldi Sand Hotel vb.

http://www.goldisands.com/

 

Habarana - 4* Habarana Village by Cinnamon vb. https://www.cinnamonhotels.com/habaranavillagecinnamon

 

Kandy - 5* Cinnamon Citadel Kandy vb.

https://www.cinnamonhotels.com/cinnamoncitadelkandy

 


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Colombo-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,
Negombo’da 2 gece 5* otelde kahvaltı dâhil konaklama,
Habarana’da 2 gece 4* otelde kahvaltı dâhil konaklama,
Kandy’de 2 gece, 5* otelde kahvaltı dâhil konaklama,
Tur boyunca 6 akşam yemeği,
Programda belirtilen tüm geziler,
Gerekli olan müze, ören yeri giriş ücretleri,
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

Yurtdışı çıkış harcı,
Zorunlu Seyahat sağlık sigortası (15 Euro),
Programda belirtilmeyen yemekler,
Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
Fazla Bagaj ücreti,
Kişisel harcamalar,
Vize ücreti.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Emirates Havayolları
899.00
'den itibaren...
Air Arabia Havayolları
445.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
79.00
'den itibaren...
Emirates Havayolları
849.00
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

335 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341