2020 TÜRKİYE-İTALYA MAÇI MOTTO İTALYA TURU (PSA-PSA)

2020 TÜRKİYE-İTALYA MAÇI MOTTO İTALYA TURU (PSA-PSA)
Açıklama :

EURO 2020 TÜRKİYE-İTALYA MAÇI MOTTO İTALYA TURU (PSA-PSA) PİSA GİDİŞ-PİSA DÖNÜŞ 9 HAZİRAN 2020 THY 7 GECE

Gezilecek Yerler :

Floransa – Arezzo(1) - Napoli(1) – Sorrento - Roma(2) – Bologna - Venedik(1) – Milano(1) - Portofino – Floransa(1) – Pisa

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

7 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

09 Haziran

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL - PİSA – FLORANSA – AREZZO

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuşunuzdan 3 saat önce hazır bulunarak tamamlayacağınız bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1399 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.35 ’de Pisa'ya hareket ediyoruz.Yerel saat ile 12:25‘de varışımızın ardından Floransa‘ya hareket ediyoruz.Varışımıza istinaden Floransa şehir turu.Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışarıdan göreceğiz.Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi,yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Arezzo bölgesindeki otelimize transfer.


2. Gün: AREZZO – (Orvieto Turu) – NAPOLİ

Sabah kahvaltısı otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Arezzo ‘da panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Toskana Bölgesi ‘deki en güzel tarihi şehirlerden biri olan, hem modern İtalya ‘yı hem de 1000 yılı aşmış tarihine en güzel mimari örnekleri ile tanık olacağımız, Oscar Ödüllü “La Vita e Bella” (Hayat Güzeldir) filminin çekildiği Orta Çağ kasabası Arezzo ‘da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrasında Napoli ‘ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Orvieto Turu ‘na (35 Euro) katılabilirler. Turumuzda, katedrali ve beyaz şaraplarıyla ünlü, şahin tepesi Orvieto’ya çıkıyor ve manzaranın tadını çıkarıyoruz. Süresini rehberimizin belirleyeceği kısa bir fotoğraf molasının ardından Napoli yolculuğumuza devam ediyoruz. Napoli ‘ye varışımız ile birlikte şehir turu. Napoli şehir turunda Garibaldi Meydanı, Via Toledo , şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico , eski liman, Kristof Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Pizza Mercato görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.


3. Gün: NAPOLİ – (Pompei Turu) – SORRENTO – (Amalfi Kıyıları Turu) – ROMA

Sabah kahvaltısı sonrası Sorrento ‘ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Pompei Turu ‘na (50 Euro) katılabilirler. M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı 'nın eteklerinde uzanmakta olan Pompei, arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Pompei turu sonrasında Sorrento ‘ya varış. Limonları ile ünlü Sorrento ’da gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ardından, limon ağaçlarının her yeri kapladığı, çiçek saksılarının balkonları süslediği, pastel renklerde evleri ve labirent gibi uzayan sokakları ile kartpostalları süsleyecek kadar romantik olan bu güzel yerde fotoğraf çekmek için serbest zaman. Serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Amalfi Kıyıları Turu ‘na (75 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Positano'ya geçiyoruz. Positano tepelerinden muhteşem manzarayı panoramik olarak seyrederek Positano'nun muhteşem yollarından Amalfi'ye ulaşıyoruz. Amalfi gezimiz esnasında Amalfi ‘nin rengarenk evleri ile çevrelenmiş sokaklarını keşfedecek, yöresel lezzetleri ve hediyelik eşyaları bulabileceğimiz dükkanları gezeceğiz. Ayrıca Amalfi Katedrali de bu gezimiz esnasında panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Amalfi ‘den sonra rotamız muhteşem deniz manzarasına hakim bir tepede yer alan Ravello olacaktır. Tur bitimi Roma oteline transfer.


4. Gün: ROMA (TÜRKİYE – İTALYA EURO 2020 AÇILIŞ KARŞILAŞMASI MİLLİ MAÇI)

Sabah kahvaltısının ardından Roma şehir turu için hareket ediyoruz.  “Urbs caput mundi” yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır.

Tur sonrasında 2020 Avrupa Şampiyonası açılış karşılaşması (Türkiye & İtalya) için Roma Olimpiyat Stadı ‘na transfer. Milli takımımıza başarılar dileriz.

Maç sonrası otelimize transfer.


5. Gün: ROMA – BOLOGNA – (Ferrara Turu) – VENEDİK

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Bologna‘ya hareket ediyoruz. Dante, Erasmus ve Kopernik gibi isimlerin yetiştiren ve İtalyanların, şehir mimarisinde çok fazla tuğla kullanılmış olması sebebi ile kızıl şehir olarak adlandırdığı bir orta çağ şehri olan, tarihi dokusu ve yemekleri ile ünlü Bologna’da panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Bologna şehir turu sonrasında Venedik ‘e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ferrara Turu ‘na (25 Euro) katılabilirler. Ferrara turumuzda Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18.YY dan kalma Ferrara Kalesi görülecek yer arasındadır. Tur sonrasında Venedik bölgesi oteline transfer.


6. Gün: VENEDİK – (Verona Turu) – MİLANO

Sabah kahvaltısı ardından Venedik şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Turumuzda İstanbul’dan getirilmiş granit sütunları da görebileceğimiz, uzun yıllar dünya deniz ticaretinde söz sahibi olmuş denizcilerin buluşma noktası San Marco Meydanı, idama mahkûm olanların veda edecekleri güzel şehir Venedik’e son kez baktıkları Son Bakış Köprüsü, Büyük Kanal üzerinde inşa edilmiş en büyük köprü olan dükkanlarıyla ünlü Rialto Köprüsü, Altın Kilise diye anılan San Marco Bazilikası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Venedik turu sonrası Milano ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Verona Turu (45 Euro) programımızı düzenliyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Verona aynı zamanda Colosseum ’dan sonra İtalya ‘nın en büyük ikinci anfi tiyatrosuna ev sahipliği yapıyor. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo ve Juliet’in kahramanlarının evlerini de göreceğimiz romantik Verona turumuzun ardından Milano ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Milano bölgesi otelimize transfer.


7. Gün: MİLANO – PORTOFİNO – FLORANSA

Sabah kahvaltısı ardından Milano şehir turumuzu düzenlemek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır.Milano turumuz sonrasında Portofino‘ya doğru hareket ediyoruz. İlk olarak varacağımız Santa Margarita veya Rapallo limanlarından toplu taşıma araçları ile Portofino‘ya varıyoruz. Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor.Turumuzun ardından Floransa bölgesindeki otelimize transfer.


8. Gün: FLORANSA – PİSA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması işlemleri ardından Pisa şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.Turumuzda Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır.Tur bitimi havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinden sonra Türk Havayolları’ nın TK 1400 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:25‘de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 17.00’de İstanbul Havalimanı‘na varış ve turumuzun sonu.Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Pisa / Pisa-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
Roma şehir merkezi – Roma Olimpiyat Stadı – otel arası transfer,
Floransa, Arezzo, Napoli, Sorrento, Roma, Bologna, Venedik, Milano, Portofino, Pisa panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri,
Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir),
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.

Maç Bileti,
Schengen Vizesi ücreti (140 Euro),
Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
Müze ve ören yerleri girişleri,
Portofino ‘ya tekne ile gidiş dönüş ulaşım (10 Euro),
İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro),
Zorunlu özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro).

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
09.06.20203* & 4* Oteller(Şehir Dışı)599.00 €829.00 € -0 - 2 Yaş 150.00 €
2 - 12 Yaş 549.00 €
Taksitler »

Kalkış Tarihleri

09 Haziran

Kalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Emirates Havayolları
899.00
'den itibaren...
Air Arabia Havayolları
445.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
79.00
'den itibaren...
Emirates Havayolları
849.00
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

382 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341