GÜNEY İTALYA SİCİLYA YUNANİSYAN TURU 2020

GÜNEY İTALYA SİCİLYA YUNANİSYAN TURU 2020
Açıklama :

GÜNEY İTALYA SİCİLYA YUNANİSYAN TURU 2020 LÜKS OTOBÜSLERLE 8 GECE

Gezilecek Yerler :

Selanik – Igoumenitsa - Bari – Taranto – Alberobelle – Lecce – Catania – Taormina – Palermo – Mesina – Calabria – Napoli – Pompei - Sorrento – Positano – Ravello – Amalfi – Salerno – Matera – Kalambaka – Kavala

Kalkış Noktaları :

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 22:30 Mecidiyeköy Migros Önü, 23:00 İncirli Ömür Plaza Önü, 23:30 Isparta Kule Tır Parkı

Geceleme / Konaklama :

8 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

25 Eylül • 23 Ekim

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: VE 2. GÜN İSTANBUL – SELANİK - IGOUMENİTSA

Gezimizin ilk günü, 22:00'de Kadıköy Evlendirme Dairesi, 22:30'da Mecidiyeköy Migros önü, 23:00'de İncirli Ömür Plaza önü ve 23:30 ‘da Isparta Kule Tır Parkı önünden hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş.Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış.Ardından Selanik Şehir Turu. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında.Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz.Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz.Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23:30’da hareket.Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.


3. Gün: BARİ (BİRİNDİSİ) - TARANTO (ALBEROBELLE – LECCE)

Sabah Bari limanına varışımız sonrası Taranto’ya hareket ediyoruz.Dileyenler Alberobelle ekstra turuna katılabilir (35 Euro).Koni çatılı evleriyle ünlü. ‘Trullo’ denen bu evlerin kökeni,16. Asra dayanır.Kralın koyduğu ağır vergilerden kaçmak amacıyla bu ilginç yapılar ortaya çıkmıştır.Peri masalı Alberobello…Alberobello’ya varışımızın ardından Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabasında kilit taşlı mantar evler (Trullo Evleri) göreceğiz. Sonrasında İtalya'nın güneyinde Puglia Bölgesi'nde ayni ismi tasiyan ve liman şehri olan  Taranto’ya varıyoruz. Varışımız ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrası otelimize transfer.Dileyen misafirlerimiz Güney İtalya’nın Floransası olarak bilinen Lecce turuna katılabilirler.(45 Euro) Barok mimarisi ile ünlü ve İtalyanların misafirperver halkının yaşadığı şehir olarak bilinen Lecce’ye hareket ediyoruz. Lecce şehir turumuzda Santa Croce Bazilikası, antik şehir merkezi, Duomo Meydanı, Sant’Oronzo meydanı ve Napoli Kapısı görülecek yerler arasındadır.Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: TARANTO – CATANİA

Sabah kahvaltısı sonrası Catania’ya hareket. Sicilya bölgesinin en önemli şehirlerinden olan , birçok anıta ve doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Catania’ya varışımız sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana dell’Elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası serbest zaman. Otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


5. Gün: CATANİA – PALERMO (ETNA YANARDAĞI - TAORMİNA)

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz Etna Yanardağı ve Taormina ekstra turuna katılabilirler.(55 Euro) Turumuzda Avrupa’nın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağı’nın görülmesinin ardından Sicilya’nın en güzel kıyı kentlerinden olan Taormina’ya geçilecektir. Tauro Dağı’nın eteklerinde bulunan bu kentte Roma-Yunan tarzı tiyatro’nun görülmesinin ardından alışveriş için serbest zaman fırsatı bulabileceksiniz. Serbest zamanımız sonrasında Palermo’ya hareket ediyoruz. Palermo’ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır.Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelimizde.


6. Gün: PALERMO – MESİNA – CALABRİA (CAFELU)

Sabah kahvaltısı sonrası Mesina’ya hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler. (35 Euro).Turumuzda Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Mesina’ya devam ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik Messina şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Carmine Kilisesi, Messina Katedrali, Orione Çesmesi, Santissima Annunziata dei Catalani kilisesi ve Messina astronomik saati görülecek yerler arasındadır.Turumuz sonrası limana hareket ediyoruz. Messina boğazını geçerek konaklama için Calabria bölgesine hareket ediyoruz.Otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


7. Gün: CALABRİA – NAPOLİ (POMPEİ)

Sabah kahvaltısı sonrası Napoli’ya hareket ediyoruz.Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pompei ekstra turuna katılabilirler.(45 Euro) Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor.Otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


8. Gün: NAPOLİ (AMALFİ KIYILARI)

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Amalfi Kıyıları turuna katılabilirler.(90 Euro) Turumuzda yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hakim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya’nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkanı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano üzerinden Ravello'ya geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor. Panoramik olarak ziyaret edeceğimiz Positano’da resim için vereceğimiz serbest zamanında ardından öğle yemeği ve alışveriş için Ravello’ya hareket ediyoruz. Serbest zamanın ardından, Amalfi’ye yola çıkyıoruz. Arzu eden misafirlerimiz Amalfi Katedrali’ni görebilirken, arzu eden misafirlerimiz ise serbest zamanını Amalfi’nin güzel sokaklarında değerlendirebilir.Turumuz sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


9. Gün: NAPOLİ – SALERNO – BARİ VEYA BİRİNDİSİ (MATERA)

Sabah kahvaltısı sonrası Salerno’ya hareket ediyoruz.Avrupa’nın en güzel kıyı şehirlerinden biri olarak kabul edilen Salerno’ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.Şehir turu esnasında Ortaçağ Kiliseleri , şık şarap barları , butikleri ve ağaçlarla kaplı sahil şeridinin keyfini çıkaracağız. Doyumsuz manzarası ve büyülü atmosfere sahip Salerno’da verilecek serbest zaman sonrası Bari’ye hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Matera turuna katılabilirler (35 Euro).Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan kayaya kazılarak inşa edilmiş klise ve evlerden oluşturulan, Carlo Levi’nin sürgünden önce uğradığı Matera ziyaret edilecektir.Matera turundan sonra Bari limanına hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve akşam saatlerinde hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.


10. Gün: İGOUMENİTSA - KAVALA – (KALAMBAKA) – İSTANBUL

Sabah saatlerinde limana varışımız sonrası Kavala’ya hareket ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz Kalambaka (Meteoara) turuna katılabililer (35 Euro).Yunanistan’ın Kapadokyası olarak kabul edilen  ve yerden 200 mt. yükseklikte olan günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden Manastırlar Bölgesi Kalambaka’ya yolculuk. Burada Rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastırlar içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve manastırları geziyoruz. Ardından Kavala’dan panoramik olarak geçerek mola veriyoruz.Sonrasında İpsala sınır kapısına varış. İşlemlerin ardından Türkiye topraklarında devam eden yolculukla Tekirdağ üzerinden İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Programda belirtilen ulaşım hizmetleri,
Igoumenitsa - Bari(Brindisi) arası Feribot yolculuğu (ATS-Pulman tipi koltuk),
Bari(Brindisi) - Igoumenitsa arası Feribot yolculuğu (ATS-Pulman tipi koltuk),
Taranto veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Catania veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Palermo veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Calabria veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Napoli veya Çevresi 3,4* Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Selanik,Taranto,Catania,Palermo,Mesina,Calabria,Napoli,Salerno,Kavala panoramik şehir turları,
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
Programda belirtilen panoramik şehir turları,
Araç içi limitli su ikramı,
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri,
Gümrük Vergileri.

Vize ücreti (Çok Girişli Schengen Vizesi) (140 Euro),
Yurtdışı çıkış vergisi,
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
Ekstra turlar,
Şehir Konaklama Vergileri,
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri,
Öğle ve Akşam yemekleri,
Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar,
Tüm kişisel harcamalar,
İsteğe bağlı şoför bahşişleri.

FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
25.09.20203* & 4* Oteller449.00 €599.00 € -0 - 2 Yaş 99.00 €
3 - 11 Yaş 419.00 €
Taksitler »
23.10.20203* & 4* Oteller449.00 €599.00 € -0 - 2 Yaş 99.00 €
3 - 11 Yaş 419.00 €
Taksitler »

Kalkış Tarihleri

25 Eylül • 23 Ekim

Kalkış Noktaları

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 22:30 Mecidiyeköy Migros Önü, 23:00 İncirli Ömür Plaza Önü, 23:30 Isparta Kule Tır Parkı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Pegasus Havayolları
399.00
'den itibaren...
Türk Havayolları & İzlanda Havayolları
2150.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
189.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
449.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

46 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341