KOLOMBİYA MEKSİKA 2020 KURBAN BAYRAMI TEMMUZ

KOLOMBİYA MEKSİKA 2020 KURBAN BAYRAMI TEMMUZ
Açıklama :

KOLOMBİYA MEKSİKA 2020 KURBAN BAYRAMI 24 TEMMUZ 2020 THY 8 GECE 10 GÜN

Gezilecek Yerler :

Bogota(2) - Mexico City(3) - Merida(1) - Cancun(2)

Kalkış Noktaları :

İstanbul Havalimanı

Geceleme / Konaklama :

8 Gece / Oda Kahvaltı

Tarihler :

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
Seyahat Prog.   Tur Fiyat Bilg.   Kalkış Tarih ve Yerleri   Fotoğraf Galerisi   Benzer Turlar

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – BOGOTA // 24 Temmuz 2020 Cuma

Alan Buluşması : 23 Temmuz 2020 Perşembe Saat 22:45

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, biniş ve bagaj işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.10’da Türk Havayolları’na ait TK 800 sefer sayılı uçak ile Bogota’ya hareket ediyoruz.Yaklaşık 14 saatlik uçak yolculuğun ardından yerel saatle 08.30’da Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya varıyoruz. Varışın ardından alandan ayrılıyor ve panoramik Bogota şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında Bogota’nın tarihi kent merkezi, La Candelaria tarihi mahallesi, 18 ve 19.yy tarihi kiliseleri, eski kolonyal evleri, Kolombiya devlet başkanının ikametgâhı olan Casa del Narino ve bahçesinde bulunan uzay gözlem evi, 17.yy da yapılmış olan El Carmen kilisesi, Plaza Bolivar, Kolonyal sanat eserlerinin de bulunduğu Santa Clara kilisesi görülecektir. Turumuzun devamında Altın müzesi ve Botero müzesini geziyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Bogota’da otelimizde.


2. Gün: BOGOTA // 25 Temmuz 2020 Cumartesi

Kahvaltımızın ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Tuz Katedrali (Zipaquria)” turumuza katılabilirler. Dünya’da sadece 2 tane bulunan Tuz Katedrali’ni ziyaret etmek için Zipaquira’ya gidiyoruz. Eski tuz madenin içine inşa edilen ve tamamı tuzdan meydana gelen bu katedrali keşfetmek için madenin içerisine giriyoruz.Ayrıca madenin etrafından bulunan tuz madenlerini ve tuz işleme atölyelerini de ziyaret edeceğiz.Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz.Konaklama otelimizde.

Tuz Katedrali (Zipaquria) Turu : 95 USD (Kişi Başı)


3. Gün: BOGOTA - MEXICO CITY // 26 Temmuz 2020 Pazar

Kahvaltının ardından serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer.Yerel havayolları ile Mexico City’ye uçuş.Mexico City’e varışın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.


4. Gün: MEXICO CITY // 27 Temmuz 2020 Pazartesi

Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz.Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb-öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır.Tur sonrası otelimize transfer.Konaklama otelimizde.


5. Gün: MEXICO CITY // 28 Temmuz 2020 Salı

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.Dileyenler ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler.M.Ö. 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir.Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz.Dileyenler ekstra olarak Mariachi Gecesi’ne katılabilir.Konaklama otelimizde.

Teotihuacan Tapınaklar Turu : 105 USD (Kişi Başı)

Mariachi Gecesi (Yemekli) : 75 USD (Kişi Başı)


6. Gün: MEXICO CITY - MERİDA // 29 Temmuz 2020 Çarşamba

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Merida’ya uçuyoruz.Varışımızı takiben şehir Merida şehir turuna başlıyoruz.‘’Beyaz Şehir‘’ olarak 1542'de kurulan ve günümüzde Yucatan’ın başkenti olan bu kenti keşfe çıkıyoruz.Maya kültürel mirasını yakından inceleme imkânı bulacağımız Maya müzesi, şehrin etkileyici mimarisi eşliğinde parklarını gezerek şehirde keyifli zaman geçiriyoruz. Şehir turu bitiminde otele transfer ve serbest zaman.Konaklama otelimizde.


7. Gün: MERİDA - CANCUN // 30 Temmuz 2020 Perşembe

Kahvaltının ardından Cancun’a yola çıkıyoruz.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Chichen Itza turuna katılabilirler.Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır.Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir.Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir.Tur sonrası Cancun’a varış ve otelimize transfer.Konaklama otelimizde.

Chichen Itza Turu : 115 USD (Kişi Başı)

*** Chichen Itza turu yol üzerinde tüm yolcuların katılımı ile gerçekleştirilecek olup, %100 katılım sağlanamaması halinde ertesi gün gerçekleştirilecektir.


8. Gün: CANCUN // 31 Temmuz 2020 Cuma

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum & Xcaret Park & Gece Show’u turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır.M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika&Meksika sınırları içerisinde yaşamış,tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz.Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir.Tulum sonrası Xcaret turu için devam edilecektir.Xcaret; Meksika’nın gizli cennet olan dünyanın en ünlü eko-arkeolojik parkıdır. Karayipler denizinin büyüleyici güzelliğinde kaybolup, bin yıl öncesi medeniyetlerin sihirinin etkisinde kalacaksınız. Mayaların zamanında oynanan oyunlar, su aktiviteleri, muhteşem gösterileri ile bu parkta zaman su gibi akıp gidecek.Turumuz sonrası otelinize transfer.Konaklama otelimizde.

Tulum & Xcaret Park & Gece Show’u Turu : 210 USD (Kişi Başı)


9. Gün: CANCUN - İSTANBUL // 01 Ağustos 2020 Cumartesi

Kahvaltının ardından havaalanına transfer.Türk Havayollarına ait TK 181 sefer sayılı uçuşla saat 09.20’de Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz.


10. Gün: İSTANBUL // 02 Ağustos 2020 Pazar

Yerel saat ile 05:25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul–Bogota // Cancun-İstanbul arası gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Yerel Havayolları ile Bogota - Mexico City ve Mexico City - Merida arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Bogota’da 4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama,
Mexico City’de 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
Merida’da 4* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama,
Cancun’da 4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama,
Bogota , Mexico City ve Merida panoramik şehir turu,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Meksika Vize Ücreti (30 USD),
Tüm öğle ve akşam yemekleri,
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar.

FİYATLAR

Kalkış TarihleriKalkış Noktaları

İstanbul Havalimanı

FOTOĞRAF GALERİSİ

Pegasus Havayolları
399.00
'den itibaren...
Türk Havayolları & İzlanda Havayolları
2150.00
'den itibaren...
Lüks Otobüslerle
189.00
'den itibaren...
Türk Havayolları
449.00 $
'den itibaren...

SALON TUR Kaliteli ve Ekonomik Turların Yer Aldığı Bir Turistik Alışveriş Portalıdır. Sitede yer alan tüm metin, Resim ve içeriklerin telif hakları SALON TUR'a aittir. SALON TUR'da bulunan fiyatlar anlık değişiklik gösterebilir. SALON TUR A-6848 Belge Numarası ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı A grubu Seyahat Acentesı ve TÜRSAB üyesidir. Salontur.com sitesinin kullanıcıları SALON TUR Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. Salontur.com © 2012
www.salontur.com Telefon 444 5 636 Fax 212 381 62 03

Bayar Caddesi İclal Ataç İş Merkezi No:84 Daire:7 Kozyatağı İSTANBUL

46 Kişi Online. Toplam Sayfa Gösterimi 3118341